Zlínský kraj chystá investice za 1,3 miliardy

zlinskyVětšina krajských rozpočtů bývá schvalována v průběhu prosince. Také Zlínský kraj se řadí mezi regiony, který měl v tomto směru hotovo poměrně brzy. Do letošního roku kraj vchází se schodkovým rozpočtem a i tentokrát bude kladen velký důraz na investice. Zanedbat nechce kraj hlavně čerpání evropských dotací.

Číst dál

Ministerstvo dopravy dává prioritu mezinárodnímu projektu rychlostní silnice R49 Hulín – Púchov

Silnice ilustračkaZLÍN – Ministerstvo dopravy dává zelenou rychlostní silnici R49. Deklarovali to zástupci Ministerstva dopravy na společném jednání, které se uskutečnilo v pondělí 26. ledna. Jednání se účastnil náměstek ministra dopravy Kamil Rudolecký, poslanec Parlamentu ČR Petr Kořenek, senátor František Čuba, primátor Miroslav Adámek a další zástupci, kteří se podílejí na přípravě rychlostní silnice R49.

Číst dál

Skončila rekonstrukce silnice z Ústí do Hovězí

Déle než rok pracovali silničáři na rekonstrukci silnice II/487 z Ústí do Hovězí v Zlínském kraji. Obnovený úsek v délce 3,5 kilometru byl dokončen v polovině prosince 2014. Významně zlepší průjezdnost této důležité silniční trasy údolím Vsetínské Bečvy.

Číst dál

Obnova venkovské usedlosti ve Zlámanci získala titul Lidová stavba Zlínského kraje

zlinkyManželé Vladislava a Karel Říhovi, kteří s citem opravili venkovskou usedlost ve Zlámanci, získali prvenství v soutěži Lidová stavba Zlínského kraje, jejíž výsledky byly dnes slavnostně vyhlášeny v Baťově mrakodrapu.

Číst dál

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji