CTPark Bor stále neřekl poslední slovo

CTPark Bor se bude nadále rozšiřovat. V současné době je v tomto obchodním parku zaměstnáno více než 11 000 lidí. V letošním roce zde vznikne dalších téměř 300 a v nadcházejících dvou letech více než 760 pracovních míst. „Rozšíření CTParku Bor v budoucnosti naváže na dosavadní úspěch této průmyslové zóny. I nadále zaznamenáváme vysokou poptávku pro skladovacích a výrobních prostorech v blízkosti německých hranic ze strany našich klientů, kteří oceňují vysokou kvalitu nabízených služeb a úroveň vzdělanosti a odborných zkušeností obyvatel tohoto regionu,“ říká Hana Míšková z CTParku.

Číst dál

Pod Borem se budou vyrábět díly pro rakety

Klatovská průmyslová zóna Pod Borem se pomalu a jistě plní. Na počátku letošního roku o jeden z posledních pozemků projevila zájem firma Aerotech Czech, která dělá zakázkovou výrobu pro letecké motory a pro kosmický průmysl. Firma se rozhodla zakoupit pozemek o rozloze téměř čtyři hektary.

Číst dál

Výstavba plzeňských okruhů pokračuje

V září minulého roku se řidičům v krajské metropoli otevřela první část západního okruhu o délce 2,1 kilometru. Stavba si vyžádala 870 milionů Kč a jedná se tak o dosavadní největší stavbu Plzeňského kraje Na její druhou stěžejní část už město začalo s výkupy pozemků. Do roku 2018 se předpokládá také zahájení výstavby východního okruhu. Ta by měla vést ze severu na jih v úseku  Plaská – Na Roudné – Chrástecká a být součástí silnice první třídy I/20.

Číst dál

Na Modravě mají nové stanoviště záchranky

zachrankaZdravotnická záchranná služba otevřela nové výjezdové stanoviště na šumavské Modravě. Důvodem k jejímu zřízení v této malé horské obci s pouhými sedmdesáti obyvateli se stala skutečnost, že zvláště v zimě se v této oblasti záchranářům nedařilo dodržovat zákonem danou dojezdovou dobu. Na Modravu a okolí jezdily sanitky až z téměř 32 km vzdálené Sušice a při horší sjízdnosti byla jejich dojezdová doba kolem půl hodiny.

Číst dál

Plzeň je evropskou metropolí kultury

plzen mkZa velkolepého ceremoniálu se v sobotu 17. ledna Plzeň stala Evropským hlavním městem kultury pro rok 2015. Spolu s ní se kralování nad evropskou kulturou ujal belgický Mons, který se nachází ve Valonském regionu v blízkosti hranic s Francií.

Číst dál

Modrava má nové výjezdové stanoviště ZZS Plzeňského kraje

modravaNové výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje (ZZS PK) na Modravě bylo v pondělí 5. ledna 2015 slavnostně otevřeno. Výjezdová skupina s nepřetržitým 24 hodinovým zdravotnickým provozem začne obyvatelům a návštěvníkům Modravy sloužit od téhož dne.

Číst dál

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji