Modrava má nové výjezdové stanoviště ZZS Plzeňského kraje

modravaNové výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje (ZZS PK) na Modravě bylo v pondělí 5. ledna 2015 slavnostně otevřeno. Výjezdová skupina s nepřetržitým 24 hodinovým zdravotnickým provozem začne obyvatelům a návštěvníkům Modravy sloužit od téhož dne.

Díky výstavbě nového výjezdového stanoviště na Modravě se rychlá zdravotnická pomoc obyvatelům této části Šumavy a také turistům dostane dříve. „Výjezdová skupina ZZS PK je tvořena dvoučlennou nelékařskou výjezdovou skupinou ve složení záchranář/sestra a řidič. Tato výjezdová skupina bude mít k dispozici velké sanitní vozidlo. Lékař pro oblast Modravska bude dostupný v malém sanitním vozidle v tzv. rendez-vous systému z výjezdového stanoviště v Klatovech nebo ve velkém sanitním vozidle z výjezdového střediska v  Sušici. Mám velkou radost z toho, že v oblasti Modravy bude zajištěna péče všeobecně dostupná, vysoce odborná, odpovídající standardním evropským postupům, racionálně využívající finanční zdroje. Veškerá snaha je zaměřena na spokojenost našich nemocných,“ uvedl ředitel ZZS PK Roman Sviták.

Objekt v hodnotě 4 miliony korun nechala ze svého rozpočtu postavit obec Modrava. „Mezi obcí a ZZS Plzeňského kraje byla po vzájemné dohodě uzavřena nájemní smlouva, díky které bude zajištěn provoz výjezdového stanoviště. Na základě veřejné zakázky bude výjezdové stanoviště na Modravě zajišťovat nemocnice v Sušici. Od Plzeňského kraje obdrží nemocnice na zabezpečení provozu obou stanovišť zdravotnické záchranné služby, tedy na Modravě a v Sušici, částku 24 milionů korun,“vysvětlila radní pro oblast zdravotnictví Milena Stárková. V souvislosti se stavbou nového objektu byla rekonstruována také hlavní křižovatka v Modravě, která umožňuje bezpečnou jízdu sanitního vozu.

„Předpokládáme čtyři výjezdy záchranářů za den nejen v Plzeňském kraji, ale i v jihočeské části Šumavy. Spolupráce dvou sousedních krajů, dvou zdravotnických záchranných služeb, společná péče o nemocného představuje úspěšný start do nového roku,“ doplnil Roman Sviták.

Stavba nového stanoviště na Modravě je dvoupodlažní. Ve zděném přízemí jsou dva pokoje pro výjezdovou skupinu, společná kuchyň, předsíň a toalety. Dále pak prostorná garáž pro jedno sanitní vozidlo, sklad a kotelny pro dřevokotel a elektrokotel. Podkroví, které má charakter dřevostavby, je připraveno pro možné budoucí bydlení. Stavbu zrealizovala stavební firma Grégr Kašperské Hory dle projektu Ing. Petra Lampy. Komplexní dílo předala zadavateli na konci prosince 2014. Celkové náklady ve výši 4 milionů korun zahrnují provedení nového objektu, přípojek, nových zpevněných ploch a terénních úprav kolem objektu.

Zdroj: TZ Plzeňský kraj 

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji