Hejtman Novotný rezignoval

novotnyKarlovarský kraj je bez hejtmana. Dosavadní první muž kraje Josef Novotný z ČSSD rezignoval na svou funkci. Nejvyšší představitelkou regionu se tak prozatím stává Eva Valjentová z KSČM.

Josef Novotný odchází z vedení kraje za nepříliš příjemné atmosféry. Jeho straničtí kolegové ho totiž v listopadu začali kritizovat, že sedí na dvou židlích a nakonec ho vyzvali, aby se rozhodl pro jednu ze dvou funkcí. Novotný si vybral tu poslaneckou. On sám uvedl, že neměl na výběr. „Až dosud jim dvě funkce nevadily, shodli jsme se na tom, že zastávat post hejtmana a poslance je pro náš malý kraj výhodné,“ prohlásil s tím, že pokud by složil mandát poslance, na jaře by prý byl odvolán i z funkce hejtmana.

Bez hejtmana bude kraj nejméně do 12. února, kdy zasedá další řádné zastupitelstvo. Ale už nyní to vypadá, že se o novém jméně bude jednat mnohem déle. Zástupci koaličních stran ČSSD a KSČM se totiž na jméně nového hejtmana zatím neshodli.„Na to, aby zastupitelé zvolili nového hejtmana, mají půl roku, to znamená do 31. července. Pak už by musely být vyhlášeny nové volby,“ uvedla Eva Valjentová.

Filip Appl

 

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji