Výsledky mluví jasně: V třídění se Karlovarský kraj stále zlepšuje

 G1U0459

PREZENTACE - Lidé v Karlovarském kraji v minulém roce vytřídili 43,8 kilogramů papíru, skla, plastů a nápojových kartonů, což je zatím meziročně nejlepší výsledek regionu a velký nárůst oproti minulým letům. V roce 2016 přinesl v průměru každý obyvatel kraje do barevných kontejnerů 19,7 kilogramu papíru, 12,5 kilogramů plastu, 9,5 kilogramu směsného skla, 1,7 kilogramu čirého skla, 0,4 kilogramu nápojových kartonů a k tomu také 8,3 kilogramu kovů. 

Číst dál

Fond ASEKOL v Královehradeckém kraji pomůže 8 veřejně prospěšným projektům

 

Za osm let svého působení již Fond ASEKOL v Královehradeckém kraji rozdělil statisíce korun mezi 38 projektů zaměřených na zefektivnění sběru a recyklace vysloužilých elektrospotřebičů. Díky tomu se na mnoha místech výrazně zlepšily možnosti sběru starého elektra, který je nyní pro občany pohodlnější a bezpečnější. Letos Fond ASEKOL podpoří 8 projektů částkou 215 000 korun. Realizace všech vybraných projektů by měla být dokončena do konce roku.

Číst dál

Teplá prochází rozsáhlou rekonstrukcí

teplaMezi významné investice na podporu kulturního bohatství České republiky, které jsou spolufinancovány z evropských dotací, patří obnova kláštera premonstrátů v Teplé.  Dotace z Integrovaného operačního programu v tomto případě činí úctyhodných 500 milionů Kč. Z 85% se na ní podílí Evropská unie a z 15% státní rozpočet. „Předmětem rekonstrukce národní kulturní památky Premonstrátský klášter v Teplé bylo jižní křídlo prelatury a obnova štolového systému a přilehlé opatské zahrady a jižní a východní křídlo konventu,“ přibližuje projekt Vilém Frček z Odboru komunikace Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.

Číst dál

Karlovarský kraj má nového hejtmana!

Hejtman KarlovarskyV Karlovarském kraji skončila tajná volba nového hejtmana. Nakonec se jím stává bývalý náměstek hejtmana Martin Havel z ČSSD. Získal celkem 32 z celkového počtu 45 hlasů, když pro něj hlasovala nově zformovaná kooalice ČSSD, ODS, Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst, TOP 09+ STAN a Alternativa.

Číst dál

Hejtman Novotný rezignoval

novotnyKarlovarský kraj je bez hejtmana. Dosavadní první muž kraje Josef Novotný z ČSSD rezignoval na svou funkci. Nejvyšší představitelkou regionu se tak prozatím stává Eva Valjentová z KSČM.

Číst dál

Bude mít Karlovarský kraj hejtmanku?

novotnyKarlovarský kraj čeká změna na postu nejvyšším. Dlouholetý hejtman Josef Novotný totiž oznámil rezignaci na svou funkci prvního muže kraje. O jeho náhradníkovi lze ale zatím pouze spekulovat. Na hejtmanské křeslo pomýšlejí i komunisté.

Číst dál

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji