Fond ASEKOL v Královehradeckém kraji pomůže 8 veřejně prospěšným projektům

 

Za osm let svého působení již Fond ASEKOL v Královehradeckém kraji rozdělil statisíce korun mezi 38 projektů zaměřených na zefektivnění sběru a recyklace vysloužilých elektrospotřebičů. Díky tomu se na mnoha místech výrazně zlepšily možnosti sběru starého elektra, který je nyní pro občany pohodlnější a bezpečnější. Letos Fond ASEKOL podpoří 8 projektů částkou 215 000 korun. Realizace všech vybraných projektů by měla být dokončena do konce roku.

„Nejvíce žádostí směřovalo ke zkvalitnění sběrných míst a  zabezpečení sběrných dvorů kamerovým či jiným systémem. Tyto projekty díky podpoře fondu nabídnou občanům pohodlnou a snadnou možnost vyhodit staré elektro. Navíc se daří snižovat počet krádeží a celkově zvýšit bezpečnost sběrných míst,“ říká Eva Zvěřinová, manažerka sběrné sítě společnosti ASEKOL.

Fond ASEKOL vznikl před osmi lety s cílem podpořit kvalitu sběru a recyklace vysloužilých elektrozařízení. Za dobu svého působení rozdělil mezi více než tři stovky projektů z celé České republiky úctyhodnou částku přesahující 19 milionů korun. Jen v Královehradeckém kraji již podpořil 38 projektů.

V letošním roce Fond ASEKOL rozděloval dotace ve čtyřech programech – Rekonstrukce, Intenzita, Osvěta a Výzkum. V Královehradeckém kraji si nejvyšší dotaci odnesl projekt Zpevnění stanovišť kontejnerů na elektrozařízení ve Dvoře Králové nad Labem, který na realizaci získal 50 000 korun.

Vyhodnocení projektů měla jako každoročně na starosti devítičlenná Rada Fondu ASEKOL, jež byla složena ze zástupců společnosti ASEKOL, Svazu měst a obcí, Sdružení veřejně prospěšných služeb, výrobců a médií. Stejně jako celý chod kolektivního systému ASEKOL, i Fond ASEKOL je financován klienty systému – výrobci a dovozci elektrozařízení.

Přehled letos podpořených projektů v Královehradeckém kraji:

Místo/Organizace Popis Finanční plnění v Kč
Město Dvůr Králové nad Labem Zpevnění stanovišť kontejnerů na elektrozařízení 50 000
Město Police nad Metují Kamerový systém sběrného dvora v Polici nad Metují 40 000
Technické služby města Nový Bydžov Rozšíření moderního zabezpečovacího kamerového systému ve sběrném dvoře 40 000
Město Janské Lázně E-domek-M 20 000
Město Smiřice E-domek-V 20 000
Obec Kramolna E-domek-M 20 000
Městys Doudleby nad Orlicí Kamerové zabezpečení sběrného dvora v Doudlebáh nad Orlicí 15 000
Město Hronov Nákup a instalace dvou fotopastí na stanovištích červených kontejnerů 10 000

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji