Karlovarský kraj má nového hejtmana!

Hejtman KarlovarskyV Karlovarském kraji skončila tajná volba nového hejtmana. Nakonec se jím stává bývalý náměstek hejtmana Martin Havel z ČSSD. Získal celkem 32 z celkového počtu 45 hlasů, když pro něj hlasovala nově zformovaná kooalice ČSSD, ODS, Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst, TOP 09+ STAN a Alternativa.

Nenaplnily se tak některé prognózy o tom, že se o novém hejtmanovi bude vyjednávat možná i dlouhé měsíce. Po rezignaci Josefa Novotného šly věci o poznání rychleji, než se obecně čekalo. Ačkoliv ČSSD jednala dlouhou dobu i s komunisty, nakonec vzniká nová koaliční spolupráce. Její návrh včetně jména pro hejtmanský post, spatřil světlo světa už na konci února. Martin Havel se prý nerozmýšlel příliš dlouho. „Přemýšlel jsem o tom a situace je taková, jaká je. Kraj je v podstatě bez vedení a naším společným zájmem je dovést jej společně s ostatními nekomunistickými stranami standardním způsobem k řádným volbám. To byl důvod, proč jsem vyslyšel výzvu kolegů a rozhodl se kandidovat na post hejtmana,“ prohlásil.

V opozici tak s velkou pravděpodobností končí KSČM. „Budeme aktivní opozicí a zajímat se o dění na kraji,“ uvedla končící první náměstkyně hejtmana Eva Valjentová, která po rezignaci Novotného vedla kraj. „Neznamená to, že budeme do všeho šít, protože víme, že za vším je spousta práce, a my známe teď už tu problematiku i z druhé strany. Chceme být konstruktivní opozicí,“ uvedla Valjentová.

Filip Appl

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2024 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji